Всі новини

Як українські IT-компанії допомагають мобілізованим працівникам

Мобілізація стала випробуванням для українського бізнесу. Необхідність захищати країну спричинила відтік спеціалістів, що не могло не відзначитися на економічних процесах. Попри це, український бізнес продовжує розвиток та стоїть у найважчі часи.

Керуючий партнер MK Legal Service Максим Курочко як резидент Європейської Асоціації програмної інженерії (EASE) поділився своїм досвідом мобілізації працівників та поточною ситуацією з призовом з виданням Marketer

Яка хвиля мобілізації стала найсерйознішою?

З перших днів вторгнення четверо наших юристів пішли до армії добровольцями. При цьому вони обіймали важливі для компанії посади, як-от керівники податкової, корпоративної та IT/TMT практик компанії. Оскільки станом на лютий 2022 штат компанії складав 11 осіб, що до армії пішло майже 40% працівників.

Лютий-березень 2022 був найтяжчим періодом. Хоча всі працівники пішли воювати добровільно, це стало серйозним ударом для бізнес-процесів. Виходом зі складного становища для компанії стало бронювання керівного складу відповідно до вимог законодавства.

Як відбувається бронювання працівників?

Наразі бронювання здійснюється згідно з Постановою №76 КМУ від 27 січня 2023 року.

У першу чергу, компанія має бути визнаною критично важливою для економіки. Наступний крок – у працівника, що проходить бронювання, мають бути оновлені та актуальні військові облікові дані.

Крім того, військова спеціальність не має підпадати під дефіцитні військові спеціальності. Єдиний виняток – працівник належить до керівного складу компанії, в такому разі, його можна забронювати незалежно від спеціальності.

Оскільки тема мобілізації стала надзвичайно важливою для українців, MK Legal Service надає юридичні послуги іншим IT-компаніям: допомагає з питаннями бронювання, незаконних дій з боку ТЦК, визнання компанії критично важливими для економіки. У нас уже є кейси успішного бронювання громадян, що безпосередньо забезпечують фронт необхідними товарами та послугами.