Всі новини

3 кроки для відновлення бізнесу: поради для підприємців

Український бізнес поступово починає повертатися з нокдауну. І саме в цей момент підприємці, які вже відновили роботу, з готовністю діляться власним досвідом.

Ось такі поради для ініціативи UA Anti-crisis підготували керівники українських компаній, які вже працюють в новому ритмі: https://business.diia.gov.ua/restart-business

А ми в MK Legal Service вирішили підсумувати їх і доповнити власними.

Тож ви готові знову працювати на економіку України, але з чого почати?

1. Визначте, чим ви збираєтеся займатися далі.

Тут варіантів декілька:
  • продовжити керувати старим бізнесом
  • закрити його та відкрити новий
  • переїхати в інший регіон або країну

Щоб прийняти зважене рішення, потрібно оцінити ваші фінансові та людські ресурси.

2. Зберіть свою команду


Визначте, хто з робітників готовий продовжити працювати разом з вами: так вам стане легше визначитися з долею бізнесу.

Наприклад, якщо більшість працівників і топменеджерів у доступі й можуть виконувати свої обов'язки, вам цілком слушно буде продовжити свою справу, зменшивши навантаження.

Напротивагу, якщо ваша команда значно зменшилася, і її недостатньо для виконання звичних завдань, подумайте про нові напрямки та формати.

Проведіть оцінку всіх доступних працівників і визначте сильні та слабкі сторони кожного члена команди.

Несподівано для вас, їхні ролі в оновленому бізнесі можуть змінитися: керівник відділу проявить себе як ефективний виконавець, а рядовий працівник гарно покаже себе як гарний менеджер.

Залиште тільки сильних гравців.

Не готові до нових викликів працівники будуть тягнути вас вниз, а вам зараз потрібні лише ті, хто готовий в короткі строки допомогти зробити потужний стрибок вгору.

3. Сплануйте відновлення бізнесу


Оцініть, які кошти ви маєте та скільки вам потрібно для перезапуску компанії.

Зіставте, які у вас будуть видатки та на який період без доходу ви зможете їх покрити. Дослідіть, які є програми для підтримки бізнесу та чи можете ви взяти в них участь.

Вирішіть усі питання боргів.

Проведіть перемовини з контрагентами та домовтеся про строки погашення заборгованості, як вашої, так і з їхньої сторони. Без цього ви не побачите реальну фінансову картину підприємства.

Підготуйте план бізнесу на найближчий короткий період.

Часто переглядайте його та коригуйте в залежності від досягнутих результатів: зараз горизонт планування значно скоротився, тому навіть найменші підприємницькі успіхи та поразки можуть вплинути на ваш бізнес.

Отримавши чітке розуміння, з ким ви йдете далі та чи маєте на це ресурси, можна буде визначитися: чи залишатися на тому ж місці, чи пробувати себе в нових регіонах чи сферах.

Команда MK Legal Service готова проконсультувати українських підприємців, які прагнуть відновити роботу та працювати на нашу країну!