Всі новини

Гарні новини для іноземців: тепер посвідки стало простіше отримувати!

Команди Державної міграційної служби України та Кабінету Міністрів України прийшли на допомогу деяким категоріям іноземних громадян.

🖋 Ініціативу оформили Постановою КМУ № 933 від 09.10.2020.
📄 Новела дозволяє подати документи для отримання посвідки на тимчасове проживання в Україні, якщо іноземець:
🔹 є громадянином країни із повним безвізовим порядком в'їзду в Україну (не потрібно оформлювати візу «D» для отримання посвідки на тимчасове проживання).
🔹 знаходиться в Україні на законних підставах.

👨‍👩‍👧 Тепер громадянам Білорусі, Вірменії, Азербайджану, Грузії, Молдови й Узбекистану, які планують залишитись в Україні з метою працевлаштування та отримали відповідний дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, не потрібно перетинати державний кордон України для отримання посвідки на тимчасове проживання.

🙅🏻‍♂️ Таким пільговим режимом не зможуть скористатися громадяни держав, які визнані Верховною Радою України державою-агресором, зокрема громадяни Російської Федерації. Цій категорії громадян доведеться перетинати державний кордон для подання документів на отримання посвідки на проживання, хоча для них діє повний безвізовий режим, як і для громадян країн, що зазначені вище.

📩 Також таким правом не зможуть скористатись громадяни країн Європейського союзу та інших країн з безвізовим в’їздом в Україну, яким потрібно отримувати візу «D» для отримання посвідки на тимчасове проживання.

☝🏻 Важливо: громадяни Білорусі, Вірменії, Азербайджану, Грузії, Молдови й Узбекистану можуть скористатись такою пільгою, якщо:
🔹 вони отримали дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянства не пізніше 30 днів від дати останнього їх в’їзду на територію України
🔹 до закінчення терміну їхнього перебування на території України залишилося не менше 15 робочих днів.

🔎 Хочете дізнатися всі нюанси отримання й продовження посвідки на тимчасове проживання в Україні?

📖 Читайте лайфхаки та корисні юридичні поради у статті Юрія Кочержука, адвоката, керівника міграційної практики MK Legal Service: http://bit.ly/MKLegal_Permit411