Всі новини

#Щотамуцифрі у березні

Наша постійна рубрика #Щотамуцифрі повертається, і сьогодні ми ділимося з вами найцікавішими новинами в цифровій сфері за останній місяць.

З 1 квітня іноземці можуть відкрити бізнес і платити податки в Україні в онлайні: запрацював довгоочікуваний проєкт е-резидентства.

Ось лише деякі переваги для іноземних громадян:

  • відкрити ФОП 3 групи зі ставкою лише 5% єдиного податку через Дію
  • відкрити український банківський рахунок
  • не перейматися звітністю та податковими перевірками: всі податки платитиме банк і сам відправлятиме документи в ДПС

Без обмежень не обійшлося: продавати товари й послуги українцям і працевлаштувати українських громадян не вийде. Та наявних «плюшок» уже достатньо, щоб іноземці зацікавилися привабливими можливостями платити нижчі податки в Україні.

Усі будівельні документи в Дія

Завдяки нововведенню від Мінцифри в розділі «Моє будівництво» ви знайдете необхідні документи на будівництво, якщо ви є його замовником. Там ви зможете перевірити, як органи будівельного контролю розглядають вашу заявку та чи вже видали вам потрібний дозвіл.

Перевага нової системи: більше не потрібно звертатися до ЦНАПів, щоб дізнатися статус кожного окремого документа, та чекати на їхню відповідь.

Більше бізнесів у сфері ІТ-інфраструктури зможуть бронювати працівників

Комітет ВРУ з питань цифрової трансформації зібрав представників влади, операторів і провайдерів для обговорення бронювання спеціалістів підприємствами у сфері електронних комунікацій.

Проблеми, яка є зараз:

  • працівники цих підприємств мають дефіцитні військово-облікові спеціальності, тому їх мобілізують частіше для використання їхнього досвіду на фронті
  • також часто до лав ЗСУ долучаються співробітники компаній, які обслуговують і контролюють мережі операторів
  • такі зв'язківці потрібні в тилу, щоб налагоджувати роботу систем зв'язку, але зараз закон не дає змоги бронювати цих спеціалістів

Гарні новини за результатами зустрічі: Комітет почав готувати зміни, щоб дозволити компаніям у сфері електронних комунікацій бронювати працівників.

Судові рішення тепер у Дія

Юристи можуть зітхнути з полегшенням: більше не треба чекати в чергах у коридорах судів, щоб нарешті отримати судове рішення!

Тепер, окрім сповіщень про судові засідання в телефоні, за кілька кліків ви зможете відкрити рішення в Дії. Це судове рішення має таку ж силу, з електронним підписом судді та всіма потрібними даними.

MK Legal Service продовжує збирати важливі зміни в технологічній сфері, які роблять життя людей і роботу бізнесу простіше — тож чекайте за місяць ще більше цифрових новел