Всі новини

#Щотамуцифрі в лютому

#Щотамуцифрі в лютому, спитаєте ви? А MK Legal Service вже підготували для вас 3 цікавих новини про зміни від влади.

Гарні новини для ІТ-вців: право на бронювання робітників в ІТ-сфері будуть мати не тільки резиденти «Diia City»!

Влада готує відповідний наказ, який має з’явитися найближчим часом. У документі будуть вказані критерії для ІТ-підприємств, компаній у сфері телекомунікацій та інтернет-провайдерів, щоб вони могли отримати статус стратегічного саме для Мінцифри.

🗣️У Мінцифрі поділилися, що після того, як резидентство в «Дія.City» додали як критерій для бронювання, заявок на цей податковий режим різко побільшало.

До речі, які податки має платити ІТ-бізнес у 2023 році та в чому саме перевага в переході «Дія.City» ​— ми розповіли в спеціальному матеріалі для SPEKA

Менше корупції в перевірках: Державна регуляторна служба запустить пілотний проєкт для онлайн-перевірок бізнесу.

✔ Перші кроки вже виконано: урядовці перезапустили інспекційний портал з інформацією про перевірки підприємців.

✔ Зараз готується тестування позапланових перевірок в онлайн-режимі.

Звісно, повністю забути про «Маски-шоу» не вийде, але окремі перевірки інспектори робитимуть дистанційно, без традиційного візиту на підприємство. Зараз у фокусі саме позапланові перевірки через мораторій на інші інспекційні візити.

Чекаємо, що платформа стане відпрацьованим механізмом, а цифровізація полегшить життя всіх: і бізнесу, і самих ревізорів.

Після перемоги України все відточену модель мають поширити вже на всі види перевірок.

На порталі Дія.Бізнес запустили новий інформаційний розділ «Допомога від Ради бізнес-омбудсмена».

Рада бізнес-омбудсмена виступає своєрідним медіатором між бізнесом та державою, тому розглядає багато звернень та зауважень.

Найчастіше до Ради звертаються зі скаргами на рішення чи бездіяльність органів влади, якщо ви ще не пішли в суд: 2/3 з усіх скарг за 2022 рік склали податкові питання. Тож тепер подати таку скаргу ви зможете і в онлайні через Дія.Бізнес.