Всі новини

MK Legal Service — 10 років!

Сьогодні, 14 грудня, ми святкуємо 10-ту річницю нашої компанії та раді поділитися з вами 10-ма досягненнями, з якими ми входимо в нову декаду:


1. Об'єднання з Адвокатським об'єднанням «Бояринцев та партнери» та посилення практики податкового права

2. Юридичний партнер для лідерів ринку IT, TMT, retail, FMCG і HoReCa. За роки співпраці ми сприяли розвитку та становленню їхнього лідерства на ринку

3. Зміцнення команди експертів та встановлення TOP-менеджменту — управління проєктами та клієнтським досвідом виконують 5 лідерів, що розділяють та несуть цінності компанії 

4. Системні рейтингові визнання у напрямках IT та ТМТ в національних рейтингах, встановлення лідерства на рівні топ-100 українських юридичних компаній 

5. Успішне інвестиційне посередництво: залучено клієнтів до спільних проєктів на загальну суму понад 4 млн $

6. Розвиток продукту із супроводу франшиз: побудовано систему розроблення франшизної моделі та вихід на міжнародний ринок

7. Зміцнення практики GR і сприяння в ухваленні важливого для індустрії проєкту Закону України «Про хмарні послуги»

8. Збільшення клієнтського портфеля завдяки розвитку міграційної практики: супровід клієнтів з понад 40 країн світу з особистих і бізнес-питань

9. Упевнені перемоги у податкових спорах у Верховному Суді: для клієнтів було зекономлено понад 40 млн незаконно донарахованих податкових зобов’язань

10. Активне представництво в бізнес-спільноті та підтримка галузевих ініціатив у сфері ІТ-інфраструктури


1. Об'єднання з Адвокатським об'єднанням «Бояринцев та партнери»


Ми посилюємо експертність MK Legal Service у податковому праві: до нашої команди на посаду асоційованого партнера та керівника податкової практики приєднався Олександр Бояринцев!

У практиці Олександра понад 10 років досвіду як адвоката із захисту бізнесу в податкових спорах та безліч успішних кейсів для підприємств у сферах промисловості, Retail & FMCG, агросектору та авіабудування.

З Олександром ми зможемо швидко відповідати на виклики в податковій сфері, які стоять перед нашими клієнтами, та ефективно готувати їхній бізнес до змін у податковому законодавстві.


2. Юридичний партнер для лідерів ринку IT, TMT, Retail, FMCG і HoReCa.


З деякими з наших клієнтів ми співпрацюємо ще з моменту запуску та перших днів і місяців їхньої роботи.  

Щобільше, завдяки юридичному супроводу MK Legal Service вони змогли з невеликих компаній стати лідерами своїх індустрій, запустити інноваційні продукти, вийти в інші регіони та навіть на міжнародний рівень.

Ми пишаємося тим, що весь цей шлях наші клієнти пройшли та продовжують долати в надійному партнерстві з MK Legal Service, а ми допомагаємо їм в реалізації нових бізнес-ідей.

3. Зміцнення команди


Завдяки успіхам наших клієнтів зростає впізнаваність MK Legal Service як юридичного радника й до нас звертається все більше нових компаній за консультуванням, супроводом бізнесу та захистом у суді.

Щоб якісно вести такі проєкти, ми постійно розширюємо команду та залучаємо нових експертів до профільних практик.

Цього року до нас, разом з Олександром Бояринцевим, приєдналися:

  • Сергій Гусєв, адвокат, керівник практики супроводу HoReCa та Retail
  • Вадим Жданов, керівник корпоративної практики та офісу абонентського обслуговування
  • Артем Остапенко, юрист практики ІТ/ТМТ

Разом з Максимом Курочко, керуючим партнером, Юрієм Кочержуком, адвокатом і керівником судової та міграційної практик, Олексієм Ільющенковим, керівником практики ІТ і ТМТ, Андрієм Бобровим, юристом корпоративної практики та офісу абонентського обслуговування ми готові до нових цікавих і важливих для індустрії проєктів!


4. Системні рейтингові визнання у профільних напрямках


За останній рік досягнення MK Legal Service та наших експертів гідно оцінили провідні національні рейтинги:

Уже вдруге ми отримали визнання серед лідерів юридичного ринку за рейтингом «50 провідних юридичних фірм України»: цього року ми піднялися на 18 позицій!

Довідник Ukrainian Law Firms 2021. A Handbook for Foreign Clients включив MK Legal Service до провідних юридичних компаній в ІТ та ТМТ сфері, а також відзначив досвід команди у сфері корпоративного права та M&A, інтелектуальної власності, податків, нерухомості, будівництва та землі.

Видання «Юридична газета» в рамках дослідження «Лідери ринку. Рейтинг юридичних компаній-2020» визнала MK Legal Service юридичною фірмою № 1 в ІТ-праві та ТМТ у напрямі «Лідери практик-2020. Group №2».

Своєю чергою, Максим Курочко, керуючий партнер MK Legal Service, отримав такі особисті визнання:

— за результатами дослідження «Вибір клієнта. ТОП 100 кращих юристів України 2021» увійшов до переліку лідерів практик в ІТ-праві

— Всеукраїнський публічний конкурс «Адвокат року 2021» від Асоціації адвокатів України назвав Максима серед ТОП-5 кращих адвокатів України в ІТ-праві, корпоративному праві та праві інтелектуальної власності

— довідник Ukrainian Law Firms 2021. A Handbook for Foreign Clients оцінив управлінський досвід Максима в ІТ та ТМТ праві, корпоративному праві та M&A, інтелектуальній власності, податках, нерухомості, будівництва та землі.

Наші клієнти та колеги по ринку вкотре підтверджують експертність команди MK Legal Service і вагомий професійний досвід Максима Курочко.


5. Успішне інвестиційне посередництво


За 10 років успішного супроводу ми випрацювали особливу довіру наших клієнтів і перейшли на новий партнерський рівень відносин. Наразі ми відповідаємо за стратегічні питання, масштабування та вихід на регіональні й міжнародні ринки, супроводжуємо переговори із залучення та здійснення інвестицій і розвиток нових напрямків бізнесу, а також питання приватних інвестицій і структурування активів власників.

За цей рік команда MK Legal Service успішно завершила низку інвестиційних угод на загальну суму понад 4 млн $, і в багатьох випадках обидві сторони виступали саме нашими клієнтами.


6. Розвиток продукту із супроводу франшиз 


Ми виходимо за межі суто юридичних послуг і впроваджуємо комплексні бізнес-продукти.

Один із них, який ми вивели на особливий рівень за останні кілька років став напрямок супроводу франшизних проєктів.

Експерти MK Legal Service допомагають бізнесу масштабуватися через франчайзингову модель, забезпечують усіма необхідними договорами та документами, супроводжують підписання угоди під ключ, контролюють запуск і подальшу роботу франчайзі.

Також ми консультуємо компанії, які бажають придбати вже готову франшизу: ми вже успішно провели переговори щодо придбання франшиз наших клієнтів не тільки в Україні, а й в Азербайджані, Білорусі, Польщі та ін.

7. Зміцнення практики GR


Ми продовжуємо розвивати практику GR, і найбільших успіхів у цьому напрямку ми досягли в індустрії ІТ-інфраструктури.

Ключові експерти компанії в цій сфері — Максим Курочко та Олексій Ільющенков — мають понад 10 років досвіду із супроводу лідерів ІТ І ТМТ-ринку на посадах юрисконсультів і як зовнішніх юридичних радників. Саме тому ми досконало розуміємо специфіку цього бізнесу та знаємо, як найкраще адаптувати його роботу до вимог міжнародного та національного законодавства, а також як імплементація вже відпрацьованих норм на європейському рівні допоможе ефективно вести ІТ-бізнес в Україні.

Наша команда сформулювала необхідну юридичну аргументацію та допомогла захистити ключові положення законопроєкту «Про хмарні послуги» для національних постачальників хмарних послуг — завдяки нашій активній роботі під час розроблення та розгляду проєкту в профільних комітетах Верховної Ради України його було прийнято у першому читанні, та наразі ми чекаємо на його підготовку до другого читання.


8. Збільшення клієнтського портфеля завдяки розвитку міграційної практики


Ми впевнено розширюємо клієнтську мережу не лише на регіональному, а й на міжнародному рівні. 

У цьому нам найбільше допомагає активна практика міграційного права: наразі ми супроводжуємо клієнтів з понад 40 країн світу з Європи, Америка, Азії та Африки.

Ми супроводжуємо їх із питань отримання посвідок на проживання, придбання нерухомості, відкриття банківських рахунків і реєстрації бізнесу в Україні.


9. Впевнені перемоги у податкових спорах у Верховному Суді


Цього року ми успішно завершили судові процеси на користь наших клієнтів, які дійшли до Верховного Суду. Завдяки злагодженій роботі адвокатів MK Legal Service були оскаржені численні податкові повідомлення-рішення. 

Загалом завдяки успішному представництву в судах різних інстанцій експерти MK Legal Service зекономили нашим клієнтам понад 40 млн грн незаконно донарахованих податкових зобов'язань.


10. Активне представництво в бізнес-спільноті та підтримка галузевих ініціатив


Ми приєдналися до провідних бізнес-організацій, щоб разом з нашими клієнтами, партнерами та лідерами думок обговорювати вплив правових новел на бізнес, пропозиції для вдосконалення законодавства, поради для адаптації бізнесу до нових умов, перспективи для розвитку, масштабування та залучення інвестицій.

Наші експерти відвідують заходи профільних комітетів і груп та разом з підприємцями долучаються до експертних дискусій у таких бізнес-асоціаціях:

  • Спілка українських підприємців
  • Young Business Club
  • Укрінвестклуб
  • EASE

Також MK Legal Service виступила партнером Business Legal IT Forum — одного з наймасштабніших майданчиків на юридичному ринку, на який видавництво «Юридична практика» залучила провідних національних і міжнародних експертів, народних депутатів і публічних діячів, представників уряду, власників і топменеджерів бізнесу у сфері ІТ, ТМТ, кібербезпеки та хмарних технологій.

Річниця юридичної фірми — це чудовий  час підбити підсумки, зробити висновки та обрати вектор для подальшого руху. А коли компанії виповнюється 10 років, це вже достатній вік для того, щоб сміливо заявити про себе на юридичному ринку.

Аналізуємо досягнення MK Legal Service за попереднє десятиліття та готуємо нові амбітні плани на наступні 10 років!