Всі новини

Команда MK Legal Service долучиться до міжнародного експертного обговорення щодо роботи трибуналу з відшкодування шкоди, завданої Україні внаслідок війни.

12 — 13 квітня у Лондоні, у Queen Mary University of London, пройде круглий стіл робочої групи зі створення спеціального міжнародного трибуналу щодо злочину агресії рф.

Організаторами заходу виступають Інститут конфліктології та аналізу росії (ICARUS) та Queen Mary University of London.

MK Legal Service стане партнером заходу, а Олександр Бояринцев, асоційований партнер MK Legal Service, юридичний радник ICARUS, приєднається до дискусії в складі експертної команди з 38 міжнародних та українських юристів, експертів з міжнародного права, дослідників і професорів.

Спеціальний трибунал — це міжнародна структура, метою якою стане розслідування злочинів агресії, вчинених рф, притягнення винних до відповідальності та відшкодування збитків, завданих Україні, внаслідок збройної агресії рф. До його створення можуть долучитися щонайменше 54 країни — партнери України.

Під час круглого столу робоча група обговорить ключові питання роботи спеціального трибуналу:

— Злочин агресії рф як ключовий пункт звинувачення та передумова створення трибуналу

— Особливості створення та моделі роботи спецтрибуналу

— Екоцид як окремий злочин, нюанси його розслідування та встановлення відповідальності

— Стягнення репарацій, визначення постраждалих і розмірів збитків

— Збір доказів та участь міжнародних експертів у фіксуванні злочинів рф

За результатами круглого столу експерти підготують висновки та практичні рішення, які допоможуть робочій групі створити спецтрибунал як ефективний міжнародний механізм для допомоги Україні та притягнення рф до відповідальності за вчинені злочини.