Всі новини

Як Україні відшкодувати компенсацію з росії за військову агресію: обговорили на міжнародному круглому столі

Сьогодні Гаазький третейський суд зобов’язав росію виплатити 5 млрд доларів за збитки та втрачене майно НАК "Нафтогаз України" у Криму з 2014 року.

Але як ще змусити росію заплатити за всі руйнування та воєнні злочини в Україні, які тривають досі? Це питання хвилює українців, які за останні 9 років воєнної агресії втратили домівки, активи та власні бізнеси зі збитками на мільйони доларів.

Щоб хоч частково відшкодувати ці втрати, потрібно арештувати російські активи за кордоном, продати їх і направити ці гроші Україні. Але від ідеї до моменту, коли ми реально отримаємо ці кошти — довгий шлях із сотень зустрічей, підготовлених юридичних документів і підписаних міжнародних договорів.

Як його прискорити та нарешті дати Україні можливості для відновлення — сьогодні обговорив Олександр Бояринцев, асоційований партнер MK Legal Service, радник напрямку правових досліджень ICARUS, на міжнародному круглому столі зі створення спецтрибуналу проти росії.

Захід зібрав у Лондоні за організації Інститут конфліктології та аналізу росії (ICARUS) та Queen Mary University of London експертів з різних країн світу, які досліджують збройні конфлікти у світі та юридичні способи стягнення з агресорів збитків, завданих під час військових дій.

Ділимося з вами питаннями, які зібрали найбільше дискусій серед учасників круглого столу:
🔵 Як притягнути російських чиновників до відповідальності й отримати доступ до їхніх коштів?
🔵 Як працюватиме спецтрибунал і наскільки реально з його допомогою визначити всіх винних у воєнній агресії проти України?
🔵 Як правильно оцінити збитки для кожної сфери економіки та визначити конкретних людей, які отримають гроші?
🔵 Як залучити міжнародних експертів і зібрати всі потрібні докази злочинів росії?

Як партнер круглого столу MK Legal Service готує ексклюзивні коментарі від учасників заходу — слідкуйте за нашими сторінками, щоб не пропустити всі деталі!