Всі новини

Як MK Legal Service допомагає волонтерам і військовим у проєктах pro bono

Юридична компанія MK Legal Service сьогодні як ніколи розуміє важливість надання допомоги тим, хто потребує її найбільше. З початком повномасштабного вторгнення наша команда продовжує підтримувати українських військових та сприяти благодійним ініціативам.
До проєктної команди, яка працює над благодійними проєктами та проєктами pro bono, входять: керуючий партнер Максим Курочко, керівник ІТ/ТМТ-практики Артем Остапенко та юристка ІТ/ТМТ-практики Анна Митропан.

Детальніше про це ми розповіли у спеціальному матеріалі для видавництва «Юридична практика».

Реєстрація добра

Наша команда здійснює юридичний супровід новостворених благодійних організацій та фондів, громадських та волонтерських організацій у форматі pro bono.
За останній рік нам вдалося запустити 5 благодійних фондів та організацій і 5 громадських та волонтерських організацій.
Як ми працюємо в цих напрямах:
  • Зустрічаємося з майбутніми засновниками, детально розпитуємо про їхню мету та цілі створення організації.
  • Супроводжуємо відкриття фондів та організацій: формуємо та подаємо пакет документів для реєстрації, допомагаємо відкрити банківські рахунки.
  • Консультуємо щодо поточної діяльності: чимало запитань з’являється щодо того, як правильно оформлювати та вести бухгалтерську документацію для проведення фінансових операцій, які нюанси цільового використання коштів для звітності, як саме варто організовувати збори, чи можна оформити зібрані фізичними особами кошти на потреби благодійних організацій і фондів.
  • Радимо щодо особливостей замовлення гуманітарної допомоги з-за кордону: у цих питаннях завжди є своя специфіка, зокрема щодо типів вантажів, наявності додаткових документів і необхідності сплати митних платежів.
  • Консультуємо щодо оформлення документів для проведення публічних заходів і запитів до органів влади на надання приміщень і підтримки.
“Для нас сьогодні робота з благодійними та волонтерськими організаціями — це не додаткові неоплачувані обов’язки, а та мінімальна можливість, яку ми можемо подарувати волонтерському руху України в таких важких обставинах.

Багато волонтерів працювали та продовжують збирати кошти без офіційного оформлення, що створює для них купу непотрібних ризиків. Тому ми взяли на себе завдання просувати правову культуру законного волонтерства та показати, що збирати великі кошти на благодійність і виконувати всі вимоги законів — не просто потрібно, а й можливо, і це займає не так багато зусиль, як цим можуть лякати волонтерів”, — коментує напрям благодійної та волонтерської роботи Артем Остапенко.

Правовий щит для військових

Наші працівники, Олександр Бояринцев, Олексій Ільющенков та Андрій Бобров, із початку повномасштабної війни продовжують служити у силах оборони. Ми постійно перебуваємо з ними на зв’язку, підтримуємо фінансово на важливі потреби та оформлюємо потрібні документи.
За рекомендаціями наших колег до нас звертаються військові, яких ми консультуємо на основі pro bono.
  • Консультуємо з питань труднощів та особливих вимог при проходженні військово-лікарської комісії для прийняття до військових підрозділів.
  • Надаємо підтримку в отриманні довідок про проходження військово-лікарської комісії та довідок про статус учасника бойових дій.
  • Допомагаємо за запитами щодо подання рапортів і скарг військових.
  • Консультуємо з питань оформлення та переоформлення військових до інших підрозділів.
  • Оформляємо та перевіряємо правильність оформлення офіційних запитів на створення зборів і залучення коштів для придбання товарів на потреби підрозділів.
“На мій погляд, підтримка військових має обов’язково стати частиною роботи кожної юридичної фірми.

Так, щодня ми підтримуємо економічний тил, супроводжуємо запуск і розвиток бізнесів в Україні, але саме від військових у найгарячіших точках залежить доля нашої держави та можливість і далі будувати підприємницьку діяльність. Тому ми допомагаємо не лише нашим бійцям, а й іншим військовим, які звертаються до нас за консультаціями, і плануємо продовжити цю практику й надалі. Це той мінімум, який кожен юрист сьогодні може надати захисникам нашої держави”, — коментує керуючий партнер компанії Максим Курочко.