Всі новини

Чи можна буде жінкам виїжджати за кордон з 1 жовтня?

Чи можна буде жінкам виїжджати за кордон з 1 жовтня?

Чи потрібно буде вже зараз обов'язково ставати на облік?

А якщо жінки не стануть на облік, що їм за це буде?


Нарешті ми отримали офіційну відповідь від Міноборони: обов'язковий військовий облік жінок відкладено до 01.10.2023 року!


Чим це визначено?

Наказ Міністерства оборони України від 06.09.2022 № 259 було опубліковано й він набув чинності 23 вересня 2022 року.


Чому так вийшло?

На рівні Міноборони прийняли рішення, що наразі військовий облік жінок має бути лише добровільним.

Для цього на рівні профільного комітету Верховної Ради почали готувати законопроєкт, щоб прибрати обов'язковий характер постановлення жінок на облік і змінити перелік професій і спеціальностей.

Питання добровільності обліку встановлює саме закон, але Міноборони вирішило, що до 1 жовтня парламентарі можуть не встигнути ухвалити правки.

Тож внесення змін до Наказу, щоб відтермінувати саме строки початку постановлення на облік, було цілком логічним рішенням.


Чого чекати далі?

Згаданий законопроєкт № 6482 прийняли за основу: за ним жінки всіх спеціальностей і професій, пов'язаних із військовими, братимуться на військовий облік лише за власним бажанням.

Виняток — жінки, робота яких пов'язана з медичною діяльністю: вони братимуться на облік обов'язково, але не раніше 1 жовтня 2023 року.

Усі інші деталі військового обліку жінок будуть визначені в наступних нормативних актах.

Тож наразі жінкам, які не бажають ставати на облік, не варто перейматися: ви зможете вільно виїжджати за кордон, і за це ніякої відповідальності не буде.


А якщо ж ви хочете стати військовозобов'язаною, читайте детальніше про весь процес у статті від MK Legal Service для Юридична газета: https://bit.ly/MKLS_s808