Резидентство Дія Сіті: 6 важливих порад для ІТ-бізнесу
Улітку 2021 року IT-бізнес сколихнула важлива новина: набув чинності Закон «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні», який запровадив перший етап довгоочікуваного правового режиму «Дія Сіті».
Для повноцінної роботи режиму Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні», який встановив особливості оподаткування для резидентів «Дія Сіті»
Тож як найкраще українським ІТ-спеціалістам підготуватися до нових реалій ведення ІТ-бізнесу — розповів Максим Курочко, керуючий партнер MK Legal Service.
Перевірте відповідність критеріям для резидентства
Для обрання режиму Дія Сіті ваш бізнес має відповідати таким вимогам:
— мати вид діяльності в ІТ-сфері за встановленим Законом переліком; — встановити середню місячну винагороду до утримання податків не менше еквіваленту 1200 євро на всіх працівників компанії; — мати не менше 9 працівників; — отримувати не менше 90% доходу з діяльності в ІТ-сфері від загального доходу — не мати негативних обставин щодо статусу бізнесу, бенефіціарів чи боргів.
Відповідально поставтеся до документації
Аби підтвердити відповідність критеріям для набуття статусу резидента Дія Сіті, потрібно, окрім заяви, надати уповноваженому органу:
— звіт про відповідність вимогам, що включає інформацію про сфери діяльності, доходи компанії, кількість працівників і середню зарплату; — незалежний аудиторський висновок, який підтверджує вказані у звіті дані.
Вивчіть нюанси нового податкового режиму
Режим Дія Сіті передбачає можливість самостійного обрання резидентом Дія Сіті нової системи оподаткування.
Ось які її основні ставки: — 9 % — ставка податку на прибуток лише від визначеної бази оподаткування (податок на виведений капітал); — 5 % — для оподаткування зарплати й винагороди працівників і гіг-спеціалістів; — мінімальна ставка ЄСВ — для працівників резидентів Дія Сіті; — 22 % від розміру бази нарахування ЄСВ — для гіг-спеціалістів.
Перевірте, чи підходить вам режим Дія Сіті
З огляду на умови оподаткування та ведення діяльності, режим Дія Сіті буде привабливим для двох видів бізнесу: — ІТ-компаніями з іноземним капіталом, які мають великі виплати за кордон материнській компанії чи інвесторам.
— великим ритейл, фінансовим і страховим компаніям і банкам, які мають окремий ІТ-департамент чи великий штат ІТ-працівників, оформлених за трудовими договорами з «білими» зарплатами — за умови виведення цього штату чи департаменту працівників в окрему компанію.
Оберіть статус для фахівців вашої компанії
Закон передбачає три альтернативні варіанти оформлення спеціалістів, яких залучають у своїй діяльності резиденти Дія Сіті: — працівник (за трудовим договором чи контрактом); — фізична особа або ФОП (за цивільними чи господарськими договорами про надання послуг); — гіг-спеціаліст (за гіг-контрактом).
Окрім звичних перших двох форматів співпраці, Закон додає новий вид — гіг-контракт, який дозволяє оформити реальні відносини, що склались у сфері ІТ. Ця форма договору дасть ІТ-фахівцям більше свободи як за цивільно-правовим договором, але додасть переваг трудового договору щодо соціального забезпечення
Захистіть бізнес від зловживань
Закон також вводить нові види договорів, які забезпечать інтереси резидентів Дія Сіті від можливих порушень з боку працівників чи конкурентів.
Офіційного статусу в законодавстві України набули:
— договір про нерозголошення, який захистить від передання конфіденційної чи комерційної інформації співробітником; — договір про утримання від вчинення конкурентних дій, який не дасть колишньому працівнику влаштуватися на роботу або відкрити власний бізнес в аналогічних видах ІТ-діяльності.
У разі порушення цих договорів працівникам передбачені фінансові компенсації
Детальніше про особливості та переваги правового режиму Дія Сіті читайте в нашому огляді за посиланням